První adventní neděle

Období času adventního bylo v dobách pohanů spojeno se zimním slunovratem a s očekáváním jara, kdy se po dlouhé zimě zase zrodí nový život.
 
Čtyři svíčky jsou symbolem čtyř světových stran. Zapalujeme je proti směru hodinových ručiček a při každém zapálení posíláme požehnání každé z nich✨.
 
Plamínek svíčky v tomto období představuje posvátné Slunce ☀️ a věčný plamen Lásky.
 
V den první adventní neděle myšlenky věnujeme předkům, zamýšlíme se na nad významem slov rodina, rod, rodná zem, národ. První svíčka je symbolem radosti, radostného očekávání a naděje a představuje sever a element země.
 
Udělejte si letos adventní věnec sami. Zapojte do výroby celou rodinu. Zapleťte do něj a ozdobte ho tím, co chcete, aby k vám v adventní čas přicházelo. Vkládejte záměry do všech čtyřech svíček, abyste při jejich zapálení zároveň rozsvítili světlo tohoto záměru. Povídejte si při jeho tvorbě o tom, co si chcete do adventního času přivolat, jaké chcete, aby ty letošní Vánoce byly.
Na co se nejvíc těšíte? ✨
 
 
 
 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení