KRÁSA DUŠE

Znáš ten pocit, když jsi šťastná nebo zamilovaná a prostě celá záříš? A je jedno, že jsi ráno vstala, neučesala se, neumyla, nenamalovala… protože sis jen zpívala a tančila po kuchyni. Natáhneš první oblečení, co ti přijde pod ruku, a vytančíš z domu. A najednou se na tebe celý svět směje, cizí lidé ti říkají, jak ti to sluší, pán v trafice se na tebe usmívá. Jak je to možné?! Žádná rtěnka, žádný výstřih, žádný účes od kadeřníka. A přece…

Pokud jsi radostná, vyrovnaná a naplněná uvnitř, nic víc už venku není potřeba. Na druhou stranu, pokud vnitřně strádáš, jsi smutná, nespokojená s celým svým životem, těžko ti pomůže poslední model z přehlídkového mola, plastický chirurg, odbarvovač na vlasy a nabarvovač řas, obočí nebo nehtů. Žádnou barvou slzy nepřekryješ. 

Za roky, co chodíme po tomto světě, jsme se naučily více či méně pečovat o svůj zevnějšek. Některé měly to štěstí, že jim tuto dovednost předaly maminky, tety, starší sestry nebo kamarádky. Některé si najaly vizážistu, jiné koukaly na videa nebo do časopisů a zbytek prostě vsadil na přirozenou krásu. Každopádně nějakým způsobem každá o svůj zevnějšek pečujeme. Děláme ale totéž pro svoji duši? Jak o ni pečuješ právě ty? Co pro ni každý den děláš? Čistíš staré programy a přežité vzorce stejně, jako každý den čistíš zuby? Vyživuješ jí, jako dodáváš tělu jídlo a pleti krémy a séra? Posiluješ její odolnost vůči stresu se stejným zápalem, jako chodíš běhat nebo na jógu? Nebo tohle všechno tak trochu podceňuješ? 

Možná je to právě proto, že tě to nikdo nenaučil. Nikdo ti doma nebo ve škole nevysvětlil, že i o duši je potřeba pečovat. Asi jsi slyšela „umyj si před jídlem ruce“, ale řekl ti někdo, „vyčisti si svůj prostor od toho, co už neslouží, předtím, než se vrhneš do něčeho nového“? Asi ne, viď?! 

Co když je právě teď čas s tím vším začít. S podporou, laskavým vedením, otevřeným srdcem a pochopením, že každá jsme jedinečná, každá máme svůj příběh, každá si neseme nějaká zranění. V bezpečí ženského kruhu, kde se můžeš otevřít v důvěře, jistotě a společném naladění. S ostatními ženami dokážeš pustit zdánlivé jistoty, které tě ale svazují. Dosytit lásku, pocit přijetí, pochopení a sounáležitost. Síla rituálů ti pomůže ukončit staré a otevřít cestu všemu krásnému, co si chceš do svého života zavolat. 

Není třeba se bát. Je třeba se otevřít změnám. Je potřeba překonat předsudky, že ženské společenství je nebezpečné, že od druhé ženy ti hrozí jen závist a podlost. Pak můžeš v kruhu žen zažít to, v co jsi nikdy nedoufala. Naprosté bezpečí, otevřenost, podporu a růst. 

Pokud bude na tvé straně důvěra, na té naší najdeš vše, co potřebuješ. 

ŽENSKÉ KRUHY

233... Ostara7... Beltain12... Litha18... Lammas20... Mabon23... Samhein28... Yule