Karty - deální doba na mystiku, rituály a věštění

Když hledáš svoji vášeň, to co tě bude bavit, vzpomeňte si, co jsi miloval v dětství.

Karty, ať už tarotové, mariášové i žolíkové, všechny jsem je od dětství milovala. Hrála jsem naučené hry i vymýšlela své vlastní. Hrála jsem si s nimi, jako kdyby obrázky králů a královen byly živé a šeptaly mi své příběhy. Proto, když jsem se před více jak rokem vydala na cestu kněžky, došlo i na ně a já si pořídila své vlastní první tarotové karty. 

Hned ze začátku chci říct, že karty nepoužívám na nějaké dogmatické věštby, jako budu mít pět dětí a fialové auto? Spíše si s nimi hraji a ptám se jich, jako bych si povídala se svojí kamarádkou, se svým vyšším já, vesmírem.Tehdy jsem si je přinesla domů, otevřela a začala si je prohlížet. Komunikace s nimi je intuitivní a jde to snadněji, než se na první pohled zdá. Myslím, že jim může rozumět každý, koho volají a tak jdi a kup si je třeba dnes. Věřím na synchronicitu, že nečteš tento článek náhodou!

Co mě nejvíce jako začínající kartářce pomohlo, je shlédnout videa na YouTube o velké a malé arkáně (je to opakující se příběh života, který karty postupně odhalují) a pak hlavně praxe. Doporučuji začít tak, že si každý den vytáhneš jednu kartu a zeptáš se na jednoduchou otázku, třeba: "Jaký bude můj dnešní den?".  Následně celý den sleduješ, jak se karta během dne projevuje.Takto s nimi získáš osobní vztah. Postupně můžeš začít vykládat příběh o třech kartách, keltský kříž atd. vždy záleží na tvém pocitu, co již zvládneš interpretovat.

Pamatuj, že karty vypráví příběh, proto se nikdy neptej ANO/NE. (Neptat se: Povede se dnešní rande? Ale položte otázku: Jaké bude dnešní rande?). Pak záleží na tobě, jaký systém ti vyhovuje a jaký si vytvoříš. Zásada je mít ujasněné na co se ptáš, a která pozice při výkladu, to zobrazuje. Já třeba neberu v potaz obrácení karty, prostě si je srovnám a beru všechny její klady i zápory v kontextu dalších karet... stejně tak způsob míchání karet a vyložení je na každém, jak to cítí. Mohu rozepsat někdy podrobněji.

A teď k samotnému výkladu. Začínám naladěním se na sebe. Je to v podstatě meditativní stav přijímání. U mě to funguje tak, že žádám o podporu otce-vesmír a matku-zemi. Zjednodušeně si představím sebe uprostřed válce světla který proudí z vesmíru do středu matky země a zpět. Pak už jen formuluji otázku, míchám karty a vykládám. Časem se na své karty naladíš tak, že budeš vědět hned při položení otázky, jaká karta ti přijde... Upozorňuji, že toto je pouze můj návod, určený pro mé účely, vám může fungovat úplně něco jiného. Také můžeš žádat o pomoc své průvodce, ducha tarotu, bohyně... to je na tobě. Snažím se ti to popsat prakticky a co nejjednodušeji.

 

Můj dnešní výklad:

Položila jsem si otázku: Jaký budu mít den?

První karta: Vůz. Je to karta z Velké arkády, vypráví o cestě, dobrodružství. A skutečně se dnes chystám s manželem na letošní poslední projížďku jeho sportovním vozem, než ho zazimuje. Kdybych se na nic takového nechystala, věnovala bych této kartě velkou pozornost, je to má životní karta. 

Druhá karta: Čtyřka mečů. Tuto kartu mohu brát jako varování před nehodou, nebo také pouze jako stav nic nedělání, odpočinku. V kontextu dalších karet volím druhou možnost.

Třetí karta: Měla jsem v plánu vytáhnout jednu, ale vypadly mi dvě. Tedy beru v potaz obě. Devítka pohárů a desítka pohárů. Obě jsou nádherné karty. Devítka pohárů je o dobré společnosti, jídle a zábavě, desítka pro mě jedna z nejhezčích karet, znamená šťastnou rodinu.

Shrnutí dnešního výkladu: Hlavním tématem mého dne, bude vyhlídková cesta s manželem jeho sportovním vozem. Při cestě si odpočnu od dětí a všedních starostí, ale pozor, je důležité jet v rámci možností opatrně, bez nehod. Výsledek je, že si užiji den v dobré společnosti, zastavíme se na dobré jídlo a budeme spokojená celá rodina. Což mi potvrzuje i můj pocit nutnosti zapracovat na mém vztahu s manželem a věnovat čas jen nám, jako partnerům.

Co mám na kartách nejraději je nejen mystika, ale i ten čas věnovaný sama sobě, svým otázkám a takové to zastavení se. Zkus to i ty a uvidíš, co ti nového karty do života přinesou.

Chcete další článek, třeba na to jak vypočítat vaši životní kartu? Napište, co vás zajímá :-) J.

karty