Přívěsek Koliada

Jemný stříbrný přívěsek ve tvaru proudící čtyřramenné spirály. Symbolizuje slovanskou bohyni Koliadu, okamžik nutného zastavení běhu života a odpočinek.

Skladem
1 590 Kč
Kategorie: Slovanské symboly

Koliada byla bohyní zimního slunovratu. V čase nejdelších nocí přicházela k našim předkům úleva v podobě dne, kdy bylo svítáním zrozeno nové slunce, příslib života, hojnosti a plodnosti dalšího roku. Jméno Koliada se objevuje ve slovanských jazycích ve spojitosti s božstvem zimy a rodičem novorozeného slunce. Její kult byl slaven ve slovanském světě rozličnými způsoby - od podávání obětin, přes pletení panenek - ale společným prvkem bylo “koledování”, zpívání oslavných písní na její počest.

Koliada a období okolo jejího svátku vnášela do jindy činorodého života okamžik zastavení. Nikoliv apatický strnulý postoj, ale uvolnění vedoucí k nalezení rovnováhy, obnovení síly k cestě za světlem a nadějí. Bez takového okamžiku by nebylo možné pokračovat v rytmu života. Abychom mohli znovu vstát a jít za vším novým, co nás čeká, musíme nutně spočinout v prázdnotě.

Přívěsek bude svým nositelkám připomínat nutnost napojení se na cyklus roku, na období příprav, aktivit, tvoření a sklízení, ale také na čas, kdy je potřeba se zastavit a odpočívat, je dovoleno pouze být a nikam nespěchat. Díky přijetí tohoto neměnného cyklu a naladění se na jeho dynamiku je možné najít správný okamžik pro načerpání energie pro uskutečnění dalších a nových snů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: