Přívěsek Kupala

Stříbrný přívěsek ve tvaru kosočtverce s hrázděním má ve svém středu zasazen bledě modrý topaz. Zosobňuje bohyni Kupalu.

Skladem
1 790 Kč
Kategorie: Slovanské symboly

Kupala byla slovanskou bohyní vody a léčení. Voda je mocná - smývá spolu s prachem a potem z lidského těla také všechny obavy, nářky, nemoci a strachy. Zrcadlí se v ní stav těla i duše. Když proudí, bývá křišťálově čistá a plná života. Když uvízne v místě, kde nemůže téci, zakalí se a promění v mrtvou louži plnou obtížného hmyzu. Bohyně Kupala byla ztělesněním očistné moci vody, která přináší úlevu, odpuštění, ozdravení a touhu vydat se znovu na cestu. Slavila se o letním slunovratu, okolo 21. června, koupacími rituály. Byla to také doba nejvhodnější na sběr léčivých bylin a provádění kouzel lásky. Ostatně i samotné oslavy, kdy se nazí muži i ženy nořili do vody mívaly často silný sexuální náboj. I proto je Kupala také bohyní lásky a milování.

Kámen topaz má ochrannou moc na vícero úrovních, podporuje hojnost - v lásce, majetku, ale také v darech duchovní obrody. Zejména jeho modrá varianta pomáhá zesilovat propojení se svým vyšším já, vnímavost a pravdivost prožívání.
Je spojován s elementem slunce ve fázi letního Slunovratu, kdy září v nejvyšším postavení na obloze a zahrnuje všechny bytosti laskavými paprsky.

Přívěsek přináší nositelce odvahu pohlédnout do svých hlubin a čelit svému odrazu na vodní hladině, ať už se jeví jakýkoliv. Posiluje intuici. Při jeho nošení lze cítit, jak nositelem protéká mocný proud důvěry v život a určitá bezstarostnost.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: