Rolnička - Andělská ochrana

Stříbrná rozevíratelná klícka s rolničkou uvnitř. Klícka je z jedné strany zdobená motivem složených andělských křídel a z druhé strany srdci.

Skladem
1 590 Kč
Kategorie: Mateřství

Těhotenská rolnička Andělská ochrana

Rolnička s motivem složených andělských křídel je po obvodu zdobená jemným pletencem. Jemná křidélka s propracovanými pírky symbolizují ochranu, bezpečí pro nastávající maminku i její dítě a čistotu nového života, který se připravuje na vstup do tohoto hmotného světa. Jsou silným ochranným symbolem, který odnáší vše zlé a do srdce přináší klid a mír.

Kulovitý tvar přívěsku, tzv. bola nebo také bula, vychází z tisícileté tradice amuletů, které se dávaly na krk nebo našívaly na oblečení, aby ochránily nositele před zlými silami již od pravěku. Zejména osoby, které byly zranitelné - děti, ženy v očekávání nebo po porodu a další byli ohroženi temnou mocí a skrze ně i celá komunita. V minulosti byly do takovýchto amuletů dávány magické ochranné předměty - kousky sušených bylin, plátno s kapkami krve nebo kůstky. Tradice nošení těchto rolniček těhotnými ženami je na několika místech světa stále živá, například v latinské Americe.

Dnes se těhotenské rolničky stávají opět oblíbeným šperkem, který si nastávající maminky zavěšují na krk až k bříšku, aby jejich slabounkým cinkáním komunikovaly se svým miminkem. Může se také zavěšovat na kočárek nebo nad postýlku novorozence.

Ke stříbrné klícce obdržíte zdarma rolničku v měděné červené barvě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: