Rolnička Strom života

Stříbrná rozevíratelná klícka s rolničkou uvnitř. Povrch klícky je z jedné strany zdoben stromem života a z druhé strany srdci.

Skladem
1 590 Kč
Kategorie: Mateřství
7528 1 tehotenska rolnicka strom zivota
Novinka

Těhotenská rolnička Strom života

Kulovitý tvar přívěsku, tzv. bola nebo také bula, vychází z tisícileté tradice amuletů, které se dávaly na krk nebo našívaly na oblečení, aby ochránily nositele před zlými silami již od pravěku. Zejména osoby, které byly zranitelné - děti, ženy v očekávání nebo po porodu a další byli ohroženi temnou mocí a skrze ně i celá komunita. V minulosti byly do takovýchto amuletů dávány magické ochranné předměty - kousky sušených bylin, plátno s kapkami krve nebo kůstky. Tradice nošení těchto rolniček těhotnými ženami je na několika místech světa stále živá, například v latinské Americe.

Dnes se těhotenské rolničky stávají opět oblíbeným šperkem, který si nastávající maminky zavěšují na krk až k bříšku, aby jejich slabounkým cinkáním komunikovaly se svým miminkem. Může se také zavěšovat na kočárek nebo nad postýlku novorozence.

Strom života je jedním z nejstarších symbolů lidstva, znázorňovaný většinou s kořeny a silně rozrostlým větvovím, symbolizoval propojení země s nebesy, jednotu bytí, střed světa.
Kromě propojení země s vesmírem strom symbolizoval neoddělitelnou jednotu mezi všemi živými bytostmi na světě - těmi, které chodily po zemi, žily pod ní nebo létaly v oblacích - a nutnost dodržení rovnováhy mezi nimi, bez které by se vše zhroutilo. Rovnováha, úcta a vzájemná opora, propletené jako kořeny, společně sílící v mohutný kmen a větve, nesoucí plody.
Ohromný strom, vyrůstající z malého semínka udivoval svou vytrvalostí - i to byl jeden z důvodů, proč byl v minulosti uctíván i coby symbol plodnosti a znovuzrození.

Ke stříbrné klícce obdržíte zdarma rolničku v zelené barvě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: