Přívěsek Veles

Stříbrný přívěsek ve tvaru napnutého luku se šípem ze vsazeným světle zeleným kamenem - olivínem. Symbolizuje slovanského boha Velese, přírodu a její kouzla.

Skladem
1 790 Kč
Kategorie: Slovanské symboly
6202 5 privesek veles
Novinka

Bůh Veles byl jedním z nejhlavnějších bohů slovanského pohanského Pantheonu patronující nad zemí, vodami, lesy a hloubkami podsvětí. Písemné prameny o něm pocházejí pouze z oblasti obývané východními Slovany, na základě jiných zdrojů, například lidové kultury, lze předpokládat, že byl bohem všeslovanským. Jelikož byl bohem mrtvých, jeho kult  a oslavy nejspíše probíhaly v čase blízko zimního slunovratu, kdy se svět živých lidí ocital nejblíže světu podsvětnímu. 

Kromě Velesovy role v zásvětí, ochraně lesní zvěře, dobrého lovu, ale i pastvy a stád, byl  také bohem básníků, věštců a potulných hudebníků. Tito byli totiž díky svým schopnostem zprostředkovali mezi světy.

Olivín ochraňuje před zlými duchovními silami. Přináší svěží energii, vitalitu a optimismus. Propojuje lidský život s přírodou, díky své jemné a přitom zářivé barvě zejména s rostlinami. Podporuje kreativitu, iniciativu a činorodost a schopnost umělecky se vyjádřit.

Přívěsek je vhodný zejména pro muže.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: